A A A

Na prośbę Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Aktywni" z Białegostoku Fundacja Zwierz Podlaski zorganizowała i przeprowadziła warsztaty plastyczne w Domu Pracy Twórczej oraz w części leśnej w Ostoi Zwierza Podlaskiego.

Pierwsza część zajęć prowadzona była w pracowni, na dużych papierowych formatach przy użyciu kredek olejnych pracował pierwszy zespół, głównym zadaniem i celem była integracja uczestników warsztatów i wzajemna pomoc w trakcie pracy, pamiętając że była to nowopowstała grupa w nowym wakacyjnym składzie.

Druga część odbywała się pod namiotem, który skutecznie osłaniał przed słońcem,  a jednocześnie otwarty był na część leśną Ostoi Zwierza, umożliwiając każdemu korzystanie z uroków Puszczy Knyszyńskiej. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie odnaleźć suche gałęzie i przy użyciu włókien lnianych nadać im drugie artystyczne życie, zbudować ,,Pomnik Drzewa".  Z pomocą uczestnikom przybyli Jaś z Pawełkiem Polińscy, skutecznie pomagali przy łączeniu wyszukanych konarów drzewnych w jedną zwartą kompozycję. Powstała wspaniała forma przestrzenna, która może przyozdobić każdy park miejski lub ogród prywatny.

W pracowni

Z techniką akwarelową wszyscy już w szkole podstawowej spotkaliśmy się, postanowiłam zaproponować powrót do przeszłości. Propozycję wzbogaciłam o elementy pięknego odręcznego pisma, liternictwa z którym również już wszyscy się spotkaliśmy się, natomiast ostatnio częściej klikamy niż piszemy piórem, ołówkiem, długopisem. Było to pierwsze tego typu spotkanie , lecz mam nadzieję że powstanie cykl tego typu działań, a liternictwo i akwarele zagoszczą u nas na stałe jako element prac arteterapeutycznych.  Farba akwarelowa w pierwszym etapie prac jest dość wygodną techniką, nie wymaga dużo miejsca nie przeszkadza zapachem, lecz wymaga systematyczności. Na warsztatach w mojej pracowni pierwsze efekty są znakomite wszystkie Panie przygotowały prace, a efekt jest bardzo udany, co mam nadzieję zmobilizuje do kontynuowania i tworzenia kolejnych dzieł

Pierwsze akwarelowe prace

 

Koleżanka Zosia przyjęła zaproszenie i wtajemnicz nas o podstawach przygotowania witraży. Z ogromnym spokojem przybliżyła nam pierwsze tajniki wspaniałej techniki.

Po raz kolejny spotykamy się aby przygotować do naszych ogrodów cementowe donice. Mając już doświadczenie i praktykę w przygotowaniu oryginalnych ozdób na nasze tarasy i do ogrodów wszyscy z wielką radością przystąpili do pracy. 

Efekt całodziennej pracy już można oglądać i z ogromną satysfakcją zawieść piękne dzieła sztuki do własnych ogrodów.