A A A

Krótka charakterystyka projektu.

W ramach projektu ,,Podaj dalej" ja jako członek Stowarzyszenia Aktywni wraz z kolegami i koleżankami podjęłam próbę zrealizowania cyklu warsztatów artystycznych w takiej formie, aby jednocześnie pracując, integrować i bawić  środowisko senioralne Gminy Supraśl.

W ramach realizowanego projektu postanowiłam bazować na  wspólnych zainteresowaniach oraz rozwijać manualne i kulinarne uzdolnienia kolegów i przyjaciół. Warsztaty prowadzone były w dwóch grupach, pierwszy zespół pracował w dniach 22-23 czerwca, drugi od 25 do 26.06.2020r.

Nasze działania twórcze koncentrowały się wokół następujących technik: malarstwo,fotografia, linoryt, filcowanie, papier marche , formy przestrzenne, w tym cementowe donice.W ramach spotkań zapoznaliśmy się z nowym modnym hasłem ,,upcykling”, np. z wytłaczanek po jajkach przygotowaliśmy masę papierową, z której wykonane zostały miski, pojemniki i ozdobne ramki.

Dziś już wiem że supraskie środowisko senioralne jest przygotowane, aby realizować nasze hasło. Każdy z uczestników może dzielić się  wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem na warsztatach. Jednak aby ten cel zrealizować należy nadal motywować i ośmielić wielu z nas do dalszej twórczej pracy,  abyśmy umieli rozmawiać i opowiadać o tym, co potrafimy już tworzyć lub czego pragniemy się uczyć. Chcemy nadal wcielać w życie hasło projektu ,,Podaj dalej", pragniemy dzielić się swoją radością, umiejętnością i pasją. Każdy z nas seniorów może i pragnie przekazać swoją wiedzę, pomysły i umiejętności następnym pokoleniom. Hasło projektu, jako członkowie stowarzyszenia Aktywni realnie wcieliliśmy w życie. Projekt  jest realizowany w oparciu o własne kadry, nie zapraszaliśmy  instruktorów z zewnątrz, a jako wolontariusze zrealizowaliśmy i realizujemy go sami.

Odbiorcami naszego projektu są nasi przyjaciele, znajomi i mieszkańcy gminy oraz  turyści i kuracjusze przebywający latem w ośrodkach sanatoryjnych i wypoczynkowych w Supraślu, np. urlopowicze z Poznania mile nas zaskoczyli włączając się aktywnie do udziału w realizacji projektu, pracowali w pracowni, w plenerze, a co najważniejsze sami zaproponowali i poprowadzili gimnastykę ( gigong styl ,,Lecący Żuraw" ). Warto podkreślić, iż w czasie trwania czterodniowych warsztatach panowała życzliwa i przyjacielska atmosfera, nasz kolega wicemistrz  w pieczeniu babki ziemniaczanej, po mistrzowsku  zachęcił do wspólnej pracy w kuchni, przy pieczeniu kiszki i babki ziemniaczanej oraz zmotywował do kolejnych kulinarnych wyczynów przy lepieniu pierogów, a następnie do wspólnego biesiadowania na otwartej przestrzeni, na tarasie wśród zieleni i sosen supraskich, w strefie uzdrowiskowej ,,A" miasta Supraśl.

 Zapraszam do mini galerii do oglądana prezentacji zdjęć ze spotkań w mojej pracowni.

tekst/zdjęcia Genowefa Obuchowicz