A A A

9 maja rozpoczęliśmy realizować cykl warsztatów, spotkań, arte-terapeutycznych działań w pracowni plastycznej.  Zajęcia są realizowane w ramach projektu ,,Pomoc za Pomoc"  Stowarzyszenia AKTYWNI.

Uczestnicy pierwszych warsztatów łącznie 11 osób mogli brać aktywny udział w trzech blokach tematycznych:

 • Zajęcia arte-terapeutyczne, malowanie akwarelą z elementami liternictwa. Zadaniem było przygotowanie pierwszej pracy w technice akwarelowej, następnie, zakomponowanie i umieszczenie przygotowanych cytatów na własnych mini dziełach.
 • Formy przestrzenne z betonu i cementu. Przy tym zadaniu każdy samodzielnie opracowywał formę i kształt swojego dzieła, które z góry miało określone przeznaczenie, jako element dekoracyjny do własnych ogrodów i tarasów.
 • Udział w spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Był to wyjątkowy dzień , a nawet jak to Krzysztof Wolfram nazwał ,, Dzień Historyczny", uczestniczyliśmy w wydarzeniu zamykającym Konferencję Obywateli na temat przyszłości Europy (CoFoE) - na platformie zoom.
  Byliśmy jednym z nielicznych obywateli Europy, którzy zasiedli w pierwszym rzędzie na wirtualnej widowni podczas wydarzenia!
  Zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze wszystkich trzech propozycji:
  Nr.1 Zajęcia z akwarelą w  roli głównej.
  Nr.2  Donice cementowe jako podstawowe hasło do pracy i relaksu w zespole.
  Nr.3 Konferencja w Strasburgu jej podsumowanie  na platformie zoom.