A A A

 

PROGRAM

 

Sokole: 11 – 23 lipca

Sokole, Centrum Produktu Lokalnego – „Dom Ludowy”

adres: Sokole 59, 16-050 Michałowo, tel/fax (85) 718-90-19

www.cplsokole.pl

 

11-23 lipca

Plener artystyczny w Sokolu

 

16-17 lipca


SOBOTA, 16 lipca

 

Godz. 9.00 – 12.00 Puszczykowe co nieco - prezentacja różnych aktywności dla dzieci, które oferuje Leśna Szkoła Puszczyk. Warsztaty twórcze nastawione na doświadczanie natury oraz tworzenie leśnego rękodzieła. Prowadzenie: Dorota Zaniewska i Kasia Timofiejew.

Godz. 17.00 spotkanie z Martą Konek, pisarką i pszczelarką, i opowieść o tym, po co nam pszczoły oraz promocja książki Z głową w ulach. Opowieści o pszczołach z Krajny miodem płynącej.


Godz. 17.45 spotkanie z braćmi, Grzegorzem i Tomaszem Kłosowskim, przyrodnikami, fotografami, gawędziarzami i opowieści o mieszkańcach krainy Biebrzy, pokaz slajdów i filmu oraz promocja książki Bracia mniejsi i więksi. Opowieści o mieszkańcach z krainy Biebrzy i nie tylko.

Godz. 18.45 spotkanie z Ewą Zwierzyńską, reporterką i fotografem, opowieść o kulturowej tkance Podlasia, pokaz slajdów i promocja książki Podlaska mozaika. Reportaże z raju - krainy błota i mgły.

NIEDZIELA, 17 lipca

 

Godz. 7.00 spacer ornitologiczny z Adamem Zbyrytem (zbiórka przy Domu Ludowym w Sokolu).

Godz. 10.00 warsztaty pszczelarskie dla dzieci prowadzone przez Martę Konek, właścicielkę pasieki Z głową w ulach, autorkę książeczki dla dzieci Kasia w pasiece.

 

Godz. 11.00 spotkanie z Katarzyną Simonienko i opowieść o terapii lasem oraz kąpiel leśna (na kąpiel leśną obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

 

Godz. 14.00 spotkanie z Pawłem Średzińskim, ekologiem i reporterem, opowieść o Puszczy Knyszyńskiej i premiera książki Puszcza Knyszyńska. Opowieści z lasu o ludziach, drzewach, roślinach i zwierzętach.


Godz. 15.30 spotkanie z Adamem Zbyrytem, biologiem i przyrodnikiem, i opowieść o najbardziej polskim ptaku, bocianie białym oraz promocja książki Bocian. Biografia nieautoryzowana.

Godz. 16.30 spotkanie z Maciejem Cmochem, przyrodnikiem, fotografem, i opowieść o ptakach krajobrazu rolniczego oraz pokaz slajdów, i promocja książki Ptaki za miedzą. Opowieści o mieszkańcach pól, łąk, pastwisk i wsi.

Godz. 17.30 spotkanie z Wojciechem Koronkiewiczem, dziennikarzem, i opowieść o smakach i smaczkach Podlasia, ludziach pozytywnie zakręconych, oraz promocja książki Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków.

 

SOBOTA, 23 lipca

 

Godz. 8.00- 15.00 strefa działań nieprzewidzianych w programie.

 

Godz. 15.00 wernisaż poplenerowy.

 

Godz. 16.00 spotkanie z Jarkiem Koziarą. Lubelski artysta, twórca obrazów ziemnych, autor plakatów, projektant scenografii do sztuk teatralnych i koncertów (m.in. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), designer wystroju wnętrz klubów muzycznych (m.in. Stodoła w Warszawie). Autor plastycznej oprawy działalności zespołu Voo Voo, projektował scenografie ich koncertów, okładki płyt, a także osobiście występował na happeningach przed, w trakcie i po koncertach zespołu.

 

Godz. 17.30 performance Wiesława B. Bołtryka „Ja - Autoportret”: wg. C. K. Norwida, R. Wojaczka, J. E. Bolka. Od zgoła 50 - ciu lat zajmuje się sztuką, obecnie malarstwem, sztuką słowa. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i Muzeach na całym Świecie. Urodził się w 1954 roku w Białymstoku.

 

WASILKÓW: 31 LIPCA

adres: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

ul. Leśna 7, 16-010 Wasilków tel. 85 74 36 082

www.skansen.bialystok.pl

 

NIEDZIELA, 31 lipca

 

Godz. 13.00 II Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych

- „Kraina Guliwera” wernisaż fotografii przyrodniczej.

 

SUPRAŚL : 6-7 sierpień

 

adres: Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej

ul. Abp. Gen. M. Chodakowskiego 3

16 - 030 Supraśl, tel./fax (85) 718 - 37 – 85

https://pkpk.wrotapodlasia.pl/

adres: Ostoja Zwierza Podlaskiego, Dom przy Puszczy

ul. Kodeksu Supraskiego 27

16-030 Supraśl

www.domprzypuszczy.pl

 

SOBOTA, 6 sierpnia (siedziba PKPK)

 

Godz. 16.45 otwarcie części Supraskiej Festiwalu Sztuka w Naturze,

Co słychać w Ostoi Zwierza Podlaskiego – raport”.

Godz. 17.00 spotkanie z Pawłem Średzińskim i promocja jego najnowszej książki "Puszcza Knyszyńska. Opowieści z lasu o ludziach, drzewach, roślinach i zwierzętach"

Godz. 18.00Wędrówki Wiatrem Podszyte Małgośki Pawelczyk - spotkanie i pokaz zdjęć Małgorzaty Pawelczyk.

Godz. 19.00 O nocach w lesie i komunikacji ze zwierzętami - spotkanie z Barbarą Górecką i Grzegorzem Błachowskim.

Godz. 20.30 warsztaty, prowadzenie Barbara Górecka i Grzegorz Błachowski – instruktaż pomocy doraźnej i dalszej opieki nad nietoperzami (przewidywany udział zwierząt) oraz wykorzystanie wybranych metod badawczych w praktyce.

 

NIEDZIELA, 7 sierpnia

 

Godz. 5.00 „ Ptasia Orkiestra”, spacer ornitologiczny z Adamem Zbyrytem (Ostoja Zwierza Podlaskiego, Dom przy Puszczy).

Godz. 9.00 spotkanie z Katarzyną Simonienko i opowieść o terapii lasem oraz kąpiel leśna (na kąpiel leśną obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., max 15 osób), (Ostoja Zwierza Podlaskiego, Dom przy Puszczy).

Godz. 12.00 "Audiencja Króla Biebrzy w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej" - spotkanie z Krzysztofem Kawenczyńskim (siedziba PKPK).

Godz 16.00 - 19.00 rodzinne warsztaty plastyczne, przygotowanie unikatowej tkaniny inspirowanej naturą do nowej siedziby Krajobrazowego Parku Puszczy Knyszyńskiej, prowadzenie Genowefa Obuchowicz, (Ostoja Zwierza Podlaskiego, Dom przy Puszczy).

Godz. 20.00 - 23.00 Warsztat "Noc w lesie", prowadzenie Grzegorz Błachowski, miejsce zbiórki: Cieliczanka, przy leśniczówce leśnictwa Cieliczanka – początek ulicy Zdrojowej (na „Noc w lesie” obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., max 10 osób).

 

Sponsor główny: Gmina Michałowo

Sponsor: Tent Balony

Organizator: Fundacja Zwierz Podlaski

Współorganizatorzy: wydawnictwo Paśny Buriat, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Nadleśnictwo Supraśl.