A A A

Na prośbę Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Aktywni" z Białegostoku Fundacja Zwierz Podlaski zorganizowała i przeprowadziła warsztaty plastyczne w Domu Pracy Twórczej oraz w części leśnej w Ostoi Zwierza Podlaskiego.

Pierwsza część zajęć prowadzona była w pracowni, na dużych papierowych formatach przy użyciu kredek olejnych pracował pierwszy zespół, głównym zadaniem i celem była integracja uczestników warsztatów i wzajemna pomoc w trakcie pracy, pamiętając że była to nowopowstała grupa w nowym wakacyjnym składzie.

Druga część odbywała się pod namiotem, który skutecznie osłaniał przed słońcem,  a jednocześnie otwarty był na część leśną Ostoi Zwierza, umożliwiając każdemu korzystanie z uroków Puszczy Knyszyńskiej. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie odnaleźć suche gałęzie i przy użyciu włókien lnianych nadać im drugie artystyczne życie, zbudować ,,Pomnik Drzewa".  Z pomocą uczestnikom przybyli Jaś z Pawełkiem Polińscy, skutecznie pomagali przy łączeniu wyszukanych konarów drzewnych w jedną zwartą kompozycję. Powstała wspaniała forma przestrzenna, która może przyozdobić każdy park miejski lub ogród prywatny.

W pracowni